Okablowanie - uwagi odnośnie zasad wykonywania prac
Uwaga Śruby montażowe należy dokręcić z podanym w tabeli momentem. Należy sprawdzić, czy nie ma pozostawionych luźnych śrub. W przeciwnym razie istnieje zagrożenie pożaru.
Uwaga Należy upewnić się, że napięcie obwodu zasilania spełnia poniższe wymagania:
• Dla modelu „AB" do mocy 2,2 kW, jednofazowe napięcie zasilania od
200 V do 240 V, 50/60 Hz
• Dla modelu „A2" do mocy 15 kW, trzyfazowe napięcie zasilania od 200 V
do 240 V, 50/60 Hz
• Dla modelu „A4" do mocy 15 kW, trzyfazowe napięcie zasilania od 380 V
do 480 V, 50/60 Hz
Uwaga Należy upewnić się, że trzyfazowe falowniki nie są zasilane napięciem jednofazowym. W przeciwnym wypadku istnieje możliwość uszkodzenia falownika i pożaru.
Uwaga Nie wolno podłączać napięcia zasilania do zacisków wyjściowych falownika. W przeciwnym wypadku istnieje możliwość uszkodzenia falownika i pożaru.
Uwaga Należy upewnić się, że użyty został właściwy typ rezystora hamowania/ modułu hamowania z odzyskiem energii. W przypadku zastosowania rezystora hamowania, należy zainstalować przekaźnik termiczny do monitorowania temperatury rezystora. W przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo drobnych oparzeń, spowodowanych ciepłem generowanym w rezystorze hamowania lub module hamowania z odzyskiem energii.
Należy zaprojektować sekwencję sterującą, umożliwiająca wyłączanie zasilania falownika w przypadku wykrycia nieoczekiwanego przegrzania rezystora hamowania lub modułu hamowania z odzyskiem energii.
Transport i instalacja
• Nie wolno upuścić produktu lub poddawać go działaniu silnych udarów. Może to spowodować uszkodzenie lub nieprawidłowe działanie urządzenia.
• Nie trzymać falownika za osłonę zacisków, lecz transportować trzymając za radiator.
• Do zacisków wyjściowych U, V i W nie wolno podłączać innych obciążeń, niż trzyfazowe silniki indukcyjne.
• Do zacisków wyjściowych U, V i W nie wolno podłączać innych obciążeń, niż trzyfazowe silniki indukcyjne.
Uwaga Uwagi dotyczące stosowania wyłączników różnicowo-prądowych w obwodzie zasilania falownika:
Regulowane falowniki z wbudowanymi filtrami RC i ekranowanymi kablami silnikowymi charakteryzują się wysokimi prądami upływu doziemnego. Szczególnie w chwili załączania zasilania może to być przyczyną nieoczekiwanego zadziałania wyłączników różnicowo-prądowych. Ze względu na prostownik znajdujący się na wejściu falownika, jest możliwość powstrzymania funkcji wyłączenia, poprzez wymuszenie przepływu prądu stałego o małym natężeniu.
Prosimy zwrócić uwagę na poniższe:
• Należy używać tylko szybkich wyłączników różnicowo-prądowych, czułych na niezmienne czasowo impulsy prądowe o wysokiej wartości prądu wyzwalania.
• Do zabezpieczenia pozostałych obwodów należy zastosować oddzielne wyłączniki różnicowo-prądowe.
• Wyłączniki różnicowo-prądowe zastosowane w obwodach zasilających falownika nie są absolutnym zabezpieczeniem przed porażeniem prądem elektrycznym.
Uwaga W każdej z faz obwodu zasilania falownika należy zainstalować bezpiecznik.
W przeciwnym wypadku istnieje zagrożenie pożaru.
Uwaga Przewody silnikowe, wyłączniki różnicowo-prądowe i styczniki elektromagnetyczne należy dobrać odpowiednio do obciążenia (każdy musi być dobrany zgodnie ze znamionowymi wartościami prądu i napięcia). W przeciwnym razie istnieje zagrożenie pożaru.