Wybór miejsca montażu
Zapoznaj się z poniższymi uwagami, związanymi z montażem falownika. To krok, w którym najczęściej popełniane są błędy, będące przyczyną kosztownych napraw, uszkodzenia sprzętu lub obrażeń personelu.
OSTRZEŻENIE Niebezpieczeństwo porażenia prądem elektrycznym. Nigdy, przy załączonym napięciu zasilania, nie wolno dotykać elementów obwodów drukowanych lub szynoprzewodów. Nawet w przypadku dokonywania zmian tylko w części sterującej, należy wcześniej wyłączyć napięcie zasilania.
Uwaga Urządzenie należy zamocować do niepalnej podstawy, na przykład do metalowej płyty montażowej. W przeciwnym razie istnieje zagrożenie pożaru.
Uwaga W pobliżu falownika nie wolno umieszczać materiałów łatwopalnych. W przeciwnym razie istnieje zagrożenie pożaru.
Uwaga Należy upewnić się, że ciała obce, jak mocowania przewodów, odpryski spawalnicze, wióry metalowe i inne zabrudzenia nie znajdą się w środku otworów wentylacyjnych obudowy falownika. W przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo pożaru.
Uwaga Falownik należy instalować do podstawy zdolnej do utrzymania wagi urządzenia, zgodnie z danymi technicznymi podanymi w rozdziale 1 „Tabele danych technicznych." W przeciwnym razie falownik może upaść, powodując obrażenia personelu obsługi.
Uwaga Urządzenie można mocować do płaskiej płyty, która nie jest poddawana działaniu wibracji. W przeciwnym razie falownik może upaść, powodując obrażenia personelu obsługi.
Uwaga Nie wolno instalować i używać uszkodzonego lub niekompletnego falownika. W przeciwnym razie istnieje zagrożenie obrażeń personelu obsługi.
Uwaga Falownik należy instalować w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Urządzenie należy chronić przed bezpośrednim nasłonecznieniem, działaniem wysokich temperatur, wysoką wilgotnością lub kondensacją pary, wysokim poziomem zapylenia, działaniem gazów, przyśpieszających korozję, gazów wybuchowych, gazów niepalnych, mgły olejowej, soli itp. W przeciwnym wypadku istnieje zagrożenie pożaru.