Falowniki OMRON - dystrybucja

Websystem - Zwoleń tel. 601-747-565

Historia alarmów i status falownika

Przed skasowaniem alarmu zalecamy znalezienie jego przyczyny. Falownik zapamiętuje wartości najważniejszych parametrów w momencie wystąpienia błędu. Aby uzyskać dostęp do tych danych, użyj funkcji monitorowania (dxxx) i sprawdź szczegółowe dane aktualnego alarmu d081. Ostatnie 5 błędów są zapamiętane w parametrach d082 do d086. Wystąpienie nowego błędu powoduje przesunięcie historii błędów z d081-d085 do d082-d085 i zapis nowego błędu do d081.

Na poniższej mapie monitorowania alarmów pokazujemy, jak uzyskać dostęp do kodów alarmów. Gdy w pamięci falownika zapamiętane są błędy, można odczytać warunki ich wystąpienia, gdzie parametr d081 zawiera dane najnowszego błędu, natomiast d086 najstarszego.

Mapa monitorowania alarmów falownika Omron MX2

 

Notatka: Wyświetlany status pracy falownika może różnić się od rzeczywistego zachowania falownika. Na przykład przy regulacji PID i zadawaniu prędkości z wejścia analogowego, mimo, że wydaje się, iż falownik pracuje w trybie stałej prędkości, w bardzo krótkim czasie może być powtarzalnie załączone przyśpieszanie lub hamowanie silnika.

 

Drukuj